Zdjęcia przedstawiające realizacje transportu pianin!

Materiały wykorzystywane do zabezpieczenia pianin i fortepianów.

Większość profesjonalnych firm przeprowadzkowych do zabezpieczanie pianin i fortepianów wykorzystuje maty ochronne oraz folię stretch. Zadaniem mat jest ochrona instrumentu przed uszkodzeniami oraz porysowaniem, folia stretch odpowiada zaś za zabezpieczenie by maty nie zsunęły się z pianina/fortepianu w trakcie procesu transportowego.

Załadunek pianina na samochód przy pomocy rampy mobilnej.

Rampa mobilna bez wątpienia należy do grupy urządzeń w które powinno być wyposażone każde przedsiębiorstwo oferujące usługi transportu pianin. Mimo, iż na pierwszy rzut oka urządzenie to wydaje się kompletnie nie skomplikowane, jego obsługa nie jest niczym prostym, ponieważ nawet najmniejszy błąd popełniony w trakcie załadunku lub rozładunku może przybrać katastrofalne konsekwencję. Dlatego zaleca się by z rampy mobilnej korzystali wyłącznie doświadczeni pracownicy.


Czy samochód typu pick-up nadaje się do transportu pianina?

Bez wątpienia samochód typu pick-up nie jest pojazdem nadającym się do transportu pianin. Nie tylko z powodu na otwartą przestrzeń ładunkową, która uniemożliwia realizację transportu pianin w trakcie gorszych warunków atmosferycznych , lecz również z uwagi na brak możliwości przymocowania pianina do burty samochodu.

Wykorzystywanie dźwigu w transporcie pianin.

Jeśli klatka schodowa w naszym mieszkaniu jest zbyt wąska by zemściło się na niej pianino firmy przeprowadzkowe bardzo często korzystają z pomocy dźwigu. Aby jednak skorzystać z tej opcji trzeba dokładnie sprawdzić wymiary okna przez które ma być wciągnięty instrument i zastanowić się czy pianino na pewno się zmieści. W przeciwnym razie może okazać się, że nie tylko na darmo sprowadziliśmy dźwig ale i musimy odwieźć pianino w poprzednie miejsce.


W jaki sposób zabezpieczyć pianino na samochodzie?

Do odpowiedniego zabezpieczenia pianina na samochodzie warto wykorzystać pasy transportowe. Należy je solidnie umocować w burcie pojazdu a następnie przełożyć przynajmmniej dwa razy przez pianino.

Brak rampy mobilnej = wielka komplikacja podczas załadunku pianina.

Niestety bardzo dużo firm oferujących usługi transportu pianina, nie posiada ramp mobilnych, i w efekcie ich pracownicy muszą w trakcie załadunku i rozładunku podnosić pianino w rękach. Tego typu operacje są bardzo niebezpieczne nie tylko z uwagi na możliwość uszkodzenia instrumentu, lecz również z powodu wysokiego prawdopodobieństwa wystąpienia kontuzji wśród osób podnoszących pianino.


Użycie windy zewnętrznej do transportu pianina, czy to bezpieczne?

Bez wątpienia wykorzystanie windy zewnętrznej do transportu pianina nie jest najlepszym rozwiązaniem. Po pierwsze dlatego, że w trakcie transportu pianino nie jest przez nikogo trzymane, czyli może w łatwy sposób przechylić się i spać. Po drugie dlatego, że postawienie pianina na windzie jest dość niebezpiecznym procesem.

Sprytny sposób wykorzystania rampy mobilnej.

Dzięki odpowiedniemu rozłożeniu rampy mobilnej możemy skutecznie wyeliminować klatkę schodową i transportować pianino po płaskiej powierzchni.


Długi fortepian = dłuży problem.

Niestety waga fortepianu rośnie wprost proporcjonalnie do jego wymiarów. Co więcej większe instrumenty są strasznie nieporęczne również z uwagi na ich ponadgabarytowe rozmiary. Dlatego transport dużego fortepianu koncertowego stanowi nie lada wyzwanie dla ekipy transportowej.

Dziecinnie prosty transport pianin.

Wykorzystywania w trakcie transportu pianin wózków czterokołowych powoduje, że transport instrumentu po płaskiej powierzchni staje się dziecinnie prosty.