Zdjęcia przedstawiające realizacje transportu pianin!

Wypadki podczas transportu pianin i fortepianów.

Jeśli za transport pianina lub fortepianu biorą się osoby nie mające doświadczenia w tym zakresie, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku. Jest to spowodowane głównie brakiem specjalistycznych narzędzi transportowych.

Wypadki w trakcie transportu pianin i fortepianów mogą przybierać katastrofalne konsekwencje, polegające nie tylko na zniszczeniu instrumentu lecz również narażeniu na utratę zdrowia osób go niosących.

Wciąganie pianina za pomocą wyciągarki.

Bez wątpienia próba wciągnięcia pianina za pomocą wyciągarki ręcznej nie jest najlepszym rozwiązaniem, dlatego zdecydowanie lepiej wykorzystać w tym celu dźwig. Usługa co prawda będzie trochę droższa, lecz bezpieczeństwo pianina i osób starających się go wciągnąć jest bezcenne.


Im więcej tym lepiej.

Niestety zasada im więcej tym lepiej, kompletnie nie zdaje rezultatu w trakcie transportu pianin. Widać to doskonale na załączonym zdjęciu, które przedstawia ośmiu pracowników jednej z Meksykańskich firm przeprowadzkowych, starających się załadować pianino na ciężarówkę. Dla porównania jeśli korzystali by oni z rampy mobilnej wystarczyło by ich zaledwie dwóch.

Wózki do transportu fortepianu.

Jeśli posiadamy specjalistyczny sprzęt jesteśmy w stanie przetransportować fortepian po płaskiej powierzchni bez zbędnego wysiłku. Oto przykład wózków, które skutecznie nam to umożliwią.


Transport fortepianu w poziomie, jakie są ku temu przeszkody?

Bez wątpienia transport fortepianu w pozycji poziomej jest dużo poostrzą metodą transportową, głównie z uwagi na brak konieczności odwracania instrumentu. Ponadto fortepian w pozycji poziomej jest dużo bardziej stabilny a możliwości jego przewrócenia na którąś ze stron praktycznie znikome. Jednak niestety fortepian w tej pozycji jest zbyt szeroki by mógł się zmieścić w futrynach drzwi. Więc w większość przypadków transport fortepianu w pozycji poziomej jest niemożliwy.

Pianoplan, co to właściwie jest?

Pianoplan jest to wózek transportowy przystosowany do transportu ciężkich urządzeń, a w szczególności pianin i fortepianów. Istnieje kilka modeli pianoplana, od najprostszych umożliwiających jedynie jazdę po schodach, do najbardziej skomplikowanych, pozwalających na obrót fortepianu do pozycji pionowej. Największym minusem urządzenia jest jego wysoka cena (około 40 tys. zł), przez co staje się ono praktycznie niedostępne dla Polskich przedsiębiorstw świadczących usługi w zakresie transportu pianin.


Bezpieczny transport pianin i fortepianów.

Pianoplan umożliwia realizację bezpiecznego transportu pianin i fortepianów po wąskich klatkach schodowych. Urządzenie wyposażone jest w hamulec elektryczny, który skutecznie zapobiega możliwości jego zsunięcia się po klatce schodowej.

W czym truck-o jest lepszy od pianoplana?

Bez wątpienia Amerykański wózek transportowy truck-o jest dużo lepszy od Europejskiego pianoplana. Podstawowe jego zalety to: przystosowanie do pracy na każdej powierzchni, większe rolki transportowe, które przekładają się na szybkość urządzenia, większy udźwig. Niestety jednak cena wózka przekracza 60 tys. zł., czyli jest większa od ceny tradycyjnego pianoplana o ponad 50%.


Klavier roller – wady i zalety.

Największą zaletą wózka transportowego klavier roller jest możliwość jednoosobowego transportu fortepianu. Niestety jednak ten transport jest strasznie powolny, a wózek nie znajduje zastosowania w transporcie innych urządzeń, dlatego nie polecamy zaopatrywać się w ten sprzęt.

Shoulder dolly heavy duty.

Pasy transportowe shoulder dolly heavy duty, to bez wątpienia bardzo dobre narzędzie, umożliwiające transport ciężkich urządzeń, w tym pianin i fortepianów. Niewątpliwą zaletą pasów jest wymuszenie na osobie niosącej odpowiedniej pozycji, dzięki której w znaczącym stopniu ogranicza się możliwość powstania kontuzji. Niestety mimo, iż pasy nie wyglądają na zbyt skomplikowane koszt ich zakupu wacha się w granicach od 700 do 800 złotych.