Filmy – zobacz jak przetransportować pianino!


Nieodpowiednie transportowanie pianina.

Pasy transportowe należą do grupy podstawowych narzędzi w które powinna się zaopatrzyć, każda osoba planująca transport pianina. W udostępnionym filmie ukazujemy w jaki sposób, dwie niedoświadczone osoby starają się przetransportować pianino po klatce schodowej.

Wybór tej metody realizacji transportu pianina z pewnością nie jest dobrym rozwiązaniem nie tylko z uwagi na wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia instrumentu lecz również z uwagi na możliwość poniesienia kontuzji.Narzędzia wykorzystywane w transporcie pianin.

Jeśli zastanawiasz się jakie narzędzia specjalistyczne są potrzebne do bezpiecznego przetransportowania pianina, koniecznie obejrzyj film ni którym jeden z pracowników firmy przeprowadzkowej przedstawia wykorzystywane w jego przedsiębiorstwie urządzenia.

Są to: czterokołowe wózki transportowe (nie posiadające skrętnych kółek), sanki transportowe różnych rozmiarów, pasy transportowe umożliwiające przymocowanie pianina do sanek transportowych oraz burt w samochodzie dostawczym, maty ochronne(ich zadaniem jest ochrona instrumentu przed uszkodzeniami w trakcie całego procesu transportowego.Wypadek podczas rozładunku fortepianu – co było przyczyną tragedii?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż rozładunek fortepianu jest jednym z najbardziej newralgicznych momentów w takcie całego procesu transportowego. Dlatego wymaga nie tylko szczególnej uwagi, lecz również zaangażowania większej ilości osób.

Niestety pracownicy jednej z Amerykańskich firm przeprowadzkowych nie brali na poważnie tych zasad, i starali się rozładować fortepian w dwie osoby, dodatkowo zapominając o zasadzie by z rampy mobilnej zjeżdżać lżejszą stroną instrumentu.Jak przygotować fortepian do transportu?

Przygotowania fortepianu do transportu należy rozpocząć od naszykowania najpotrzebniejszych rzeczy, są to: sanki transportowe(odpowiedniej długości), dwie duże maty ochronne, folia stretch i pasy mocujące.

Pierwszym etapem przygotowań jest owinięcie fortepianu matami ochronnymi oraz folią. Następnie należy rozpocząć proces rozkręcania instrumentu. W pierwszej kolejności należy odkręcić pedały a następnie lewą przednią nogę. Gdy jest ona już zdjęta powinno się przechylić fortepian na wcześniej naszykowane sanki transportowe, i dopiero gdy się już na nich znajduje zająć się rozkręcaniem kolejnych nóg. Ostatnim etapem przygotowań jest przymocowanie fortepianu pasami do sanek transportowych.Wnoszenia fortepianu po schodach – czy to bezpieczne?

Decydując się na wnoszenie fortepianu po wąskiej klatce schodowej należy pamiętać, iż jest to szalenie niebezpieczny proces. Dlatego trzeba go starannie przygotować i zaplanować, uwzględniając w szczególności konieczność odpowiedniego zabezpieczenia klatki schodowej.Realizacja transportu pianina we własnym zakresie!

Zapewne część osób chcąc zaoszczędzić zastanawia się czy nie można zrealizować transportu pianina we własnym zakresie. Osoby te z pewnością powinny zapoznać się z materiałem filmowym, który przedstawia szóstkę młodych ludzi usiłujących przetransportować pianino.

Wybierają oni metodę transportową polegającą na przeciągnięciu instrumentu po klatce schodowej, przez co nie tylko niszczą pianino i klatkę schodową lecz również narażają się na utratę zdrowia.Profesjonalne pasy podstawą udanego transportu pianina.

Bez wątpienia, powodzenie każdego transportu pianina zależy od użycia specjalistycznych narzędzi. Jednym z nich są profesjonalne pasy transportowe.

Mimo, iż ich nazwa brzmi bardzo fachowo to tak naprawdę nie różnią się one od większości zwyczajnych pasów, a podstawowa różnica polega na tym, że są troszkę grubsze przez co nie wrzynają się w ciało osoby niosącej instrument.Transport pianina po bardo wąskich schodach.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż wąskie klatki schodowe stanowią zmorę każdej osoby pracującej w branży transportu pianin. Lecz dla chcącego nic trudnego.

Profesjonaliści z jednej firmy przeprowadzkowej udowadniają w poniższym filmie, iż istnieje możliwość wniesienia pianina po schodach na strych. Co więcej wykonują ten niebezpieczny manewr zaledwie w dwie osoby.Dlaczego nie zawsze wykorzystuje się dźwigi w transporcie pianin i fortepianów?

Oglądając zamieszczony film wideo, na którym widać z jaką łatwością pracownicy firmy przeprowadzkowej przy użyciu dźwigu transportują fortepian, z pewnością zadamy sobie pytanie dlaczego nie wszystkie transporty ciężkich instrumentów są realizowane w ten sposób?

Odpowiedź jest bardzo prosta, ponieważ po pierwsze koszty wynajęcia dźwigu są bardzo wysokie a po drugi nie zawsze istnieje możliwość podania instrumentu przez okno.
Poprzednia strona123Następna strona