Filmy – zobacz jak przetransportować pianino!


Jednoosobowy transport pianina – czy to możliwe?

Planując realizację transportu pianina z pewnością zastanawiasz się ile osób jest potrzebnych by sprawnie przetransportować instrument tego typu. Odpowiedź na twoje strapienie jest nieco szokująca, ponieważ okazuje się, że wystarczy jedna! Sprytny mieszkaniec Manhattanu nam to udowodnił transportując pianino z magazynu do pobliskiej stacji metra.

Warto jednak zwrócić uwagę na następujące fakty:

  • droga transportowa nie wymaga podnoszenia instrumentu
  • z pianina zostały zdemontowane wszystkie możliwe elementy
  • pianino znajduje się już na wózkach transportowych


Pianoplan – czyli łatwy transport fortepianu po schodach!

Wózek pianoplan to bez wątpienia jedno z najnowocześniejszych urządzeń umożliwiających transport pianin i fortepianów po wąskich klatkach schodowych. Niestety największym minusem urządzenia jest jego strasznie wysoka cena (około 40 tys. zł), dlatego pomimo iż sprzęt jest w sprzedaży od lat, cały czas korzysta z niego jedynie garstka przedsiębiorstw.Jak obrócić pianino na wąskiej klatce schodowej?

Wiadomo nie od dziś, że proces transportu pianina po schodach nie należy do najłatwiejszych. Lecz z pewnością najtrudniejszym momentem w jego realizacji jestobrócenie pianina na wąskiej klatce schodowej. Aby skutecznie zrealizować manewr tego typu potrzeba nie tylko dużo siły lecz również wiedzy i doświadczenia.

Warto obejrzeć film na którym firma przeprowadzkowa z Nowego Yorku obraca na klatce schodowej pianino Steinway z 1098. Widać na nim, że prawdziwi fachowcy od przeprowadzek mogą wymanewrować pianinem na wąskiej klatce schodowej zaledwie w kilka sekund.Wypadek podczas transportu pianina.

Osobom niedoświadczonym może wydawać się, że do transportu pianina wystarczy wszystko jedno jaki samochód, a najważniejsze jest to by pianino się do niego zmieściło. Niestety jednak są oni w olbrzymimi błędzie, a próba realizacji transportu pianina nie odpowiednim samochodem (np. typu pick-up) może przybrać opłakane konsekwencję, widać to doskonale na załączonym klipie video.

Dlatego transportując pianino pamiętaj o tym, żeby przymocować je solidnie do burty samochodu tak by nie przemieszczało się w trakcie transportu.Jak nie należy transportować pianina!

Nie ulega najmniejsze wątpliwości, iż realizacja transportu pianina bez specjalistycznej wiedzy oraz narzędzi nie należy do najlepszych pomysłów. Widać to doskonale na załączonym klipie wideo, który przedstawia transport pianina. Niestety pseudo fachowcy nie mają zbyt dużego pojęcia o tym jak tego typu usługę zrealizować, starają się przeciągnąć instrument przez co narażają go na liczne uszkodzenia.Fachowcy od transportu pianin.

Film przedstawia jedną z Niemieckich firm, która zajmuje się profesjonalnym transportem pianin. Jej pracownicy nie tylko korzystają z szeregu specjalistycznych narzędzi (takich jak: wózki, pasy, rampy mobilne, futerały) ale i wykazują ponad przeciętną sprawność fizyczną, którą widać podczas znoszenia 250 kilogramowego instrumentu po wąskiej klatce schodowej.Załadunek pianina – krok po kroku.

Film przedstawia proces załadunku pianina na samochód ciężarowy. Fachowcy z branży przeprowadzkowej zaczynają od zdemontowanie z pianina części elementów (dzięki czemu uzyskują niższą wagę instrumentu).

Następnie mocują do pianina sanki transportowe, i przewożą je na specjalnym cztero kołowym wózku. Cały proces wykonują bez zbędnego wysiłku ponieważ w trakcie transportu pianin liczy się nie siła lecz spryt.Wykorzystanie dźwigu w transporcie pianin i fortepianów.

Niestety z uwagi na wąskie klatki schodowe bardzo często dochodzi do sytuacji w której transport pianina lub fortepianu trzeba zrealizować przy użyciu dźwigu. Wówczas proces transportowy robi się dużo bardziej skomplikowany głównie z uwagi na fakt konieczności odpowiedniego przymocowania instrumentu do uprzęży dźwigu.Transport fortepianu przy użyciu wózka Klavier roller.

O ile w dziale transportu pianin nieustannie przoduje pianoplan, (umożliwiający szybki transport pianina po klatce schodowej) o tyle w dziale transportu fortepianów liderem w branży jest producent wózka Klavier roller.

Czemu ten sprzęt jest tak wyjątkowy?

Podstawową zaletą wózka Klavier roller jest możliwość jednoosobowego transportu fortepianów. Niestety jednak transport ten jest niezwykle monotonny ponieważ wózek nie jeździ bezpośrednio po schodach, tylko po elementach wykonanych z blachy. Ponadto koszt zakupu wózka przekracza znacznie 40 tys. zł, co czyni go praktycznie nieosiągalnym dla Polskich przedsiębiorców.
123Następna strona