Transport pianina – ile to może kosztować?


Planowanie przeprowadzi zazwyczaj wiąże się z wieloma czynnościami, które trzeba przemyśleć, załatwić i zaplanować. Jednak bardzo niewiele osób zdaje sobie sprawę, że podobnie należy podejść do realizacji mniejszych usług przeprowadzkowych, takich jak transport lodówki czy sprzętu muzycznego.

Planowanie transportu

Jeśli zamierzamy przewieźć sprzęt muzyczny, który posiadamy w domu – pianino lub fortepian, zazwyczaj zaczynamy od znalezienia odpowiedniej firmy transportowej, najczęściej w Internecie. Godzinami przeglądamy przeróżne strony i ostatecznie wykonujemy kilka telefonów do wybranej i wyselekcjonowanej listy firm. Jednak nie jest to podejście słuszne i rozsądne.

Transport pianina – ile to może kosztować

Planowanie powinniśmy zacząć od czynności bardziej podstawowych, takich jak obejrzenie posiadanego pianina czy fortepianu, spisanie sobie jego marki, gabarytów i orientacyjnej wagi. Wykonanie tych kilku prostych czynności pozwoli nam później udzielić pełniej informacji firmom przeprowadzkowym i uniknąć niepotrzebnego zamieszania i zażenowania, że tak naprawdę nie wiemy jaki sprzęt posiadamy w domu.

Poleca się także, by przed kontaktem z konkretną firmą bądź firmami dokładnie zastanowić się nad tym jak będzie wyglądała droga transportowa. Przemyśleć to jak chcemy żeby usługa transportu została wykonana – czy może zależy nam na transporcie przez okno, ponieważ na przykład klatka schodowa jest bardzo wąska, a schody strome i nie chcemy ryzykować uszkodzenia naszego pianina. Gdy wszystko dokładnie przemyślimy będziemy wiedzieli co zaproponować firmie transportowej i jakie oczekiwania dokładnie jej przedstawić, a nie będziemy jedynie zdawać się na opinię i sugestie innych.

Koszty transportu

Oczywiście oprócz zastanowienia się nad samym sposobem transportu, mierzeniem pianina i wybraniem firm, które mogą nam tą usługę wykonać, bardzo ważną sprawą jest kwestia kosztów. Większość przeciętnych tak zwanych „zjadaczy chleba” nie ma zielonego pojęcia o tym, ile może kosztować usługa takiego transportu. Można się tego dowiedzieć na kilka sposobów.

Pierwszym jest poszukać wiarygodnych i możliwie jak najbardziej aktualnych informacji w internecie – w różnego rodzaju serwisach poświęconych przeprowadzkom lub po prostu na forach. Warto jednak informacje znalezione w ten sposób traktować z pewną dozą dystansu – niekoniecznie muszą być bezwzględnie zgodne z prawdą, ponieważ w internecie praktycznie wszyscy mogą zamieścić dowolną treść, zwłaszcza na forum i jej trafność rzadko jest weryfikowana.

Koszty transportu

Drugim sposobem, jeśli tylko mamy taką okazję, jest skontaktowanie się z osobą, która miała już wykonywaną usługę transportu sprzętu muzycznego. Rozmowa z taką osobą może być cennym doświadczeniem i okazją do wymiany spostrzeżeń, jednak tak naprawdę bardzo rzadko zdarza się takowa sposobność.

Kolejnym, trzecim już sposobem jest zadzwonienie do kilkunastu firm transportowych i na podstawie przedstawionego przez nich cennika wyrobienia sobie własnej opinii. Dobrą radą jest jednak odrzucenie ofert skrajnych – najwyższej i najniższej. Wysoka zapewne jest zbyt wygórowana, najniższa z całą pewnością nie zapewnia prawidłowego wykonania usługi. Ceny okazyjne i promocyjne niestety w tej kwestii nie powinny nas zwieść.