Transport pianin – poszukiwana usługa


Transport pianin i fortepianów to obecnie jedna z najczęściej poszukiwanych i najbardziej pożądanych usług na świecie, usług świadczonych klientom zamożnym i tak zwanej wyższej klasie średniej.

Popularność zajęć muzycznych

Z badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych wynika, że coraz więcej rodziców chce, aby ich dzieci rozwijały swoje umiejętności w różnych dziedzinach, w tym także w grze na instrumentach. Zapisując więc potomków na basen, tenis, siatkówkę, balet czy naukę języka chińskiego. Wysokie zarobki pozwalają wielu rodzicom na zapewnienie dzieciom dodatkowych, pozaszkolnych atrakcji, kreowanie i rozwijanie ich pasji i zainteresowań.

Popularnosc yajec muyzcynzch

Oczywiście można dyskutować nad motywami i skutkami takiego działania – czy niespełnione ambicje rodziców są przenoszone na dzieci, czy dzieci nie tracą przez to beztroskiego dzieciństwa (niepowtarzalnego okresu w życiu, w którym maja okazję spędzać czas tak jak chcę, bez jakiejkolwiek presji i reżimu) i czy zapracowani rodzice nie chcą w ten sposób przenieść część ciężaru wychowania dzieci na trenerów, instruktorów i prowadzących zajęcia dodatkowe, jednak pewne jest jedno – bum na organizowanie dzieciom czasu poza szkołą napędza gospodarkę. Rozwinęły się dzięki temu liczne gałęzie przemysłu, szkoły i placówki organizujące zajęcia pozalekcyjne nie mogą narzekać na brak klientów a firmy ze sprzętem sportowym czy muzycznym i specjalistyczną odzieżą odnotowują niespodziewanie wysokie dochody.

Oprócz tańca, jednym z najczęściej wybieranych przez rodziców zajęć jest nauka gry na instrumencie, zapisanie dziecka do szkoły muzycznej. Dlatego też w wielu rodzinach pianino czy fortepian okazują się wręcz niezbędne – w szkole muzycznej gra na pianinie jest jednym podstawowych przedmiotów i jej opanowanie wymagane jest od wszystkich uczniów.

Pianino w domu

Zakup pianina dla dziecka nie jest jednak tak prostym przedsięwzięciem, jak mogłoby się z pozoru wydawać. Jest to sprzęt duży, ciężki i bardzo nieporęczny. Przetransportowanie go samemu jest praktycznie niemożliwe, nawet przeniesienie z jednego pomieszczenia do drugiego może okazać się niewykonalne.

Pianino w domu

Tłumaczy to tak duże zapotrzebowanie na usługę transportu pianin i fortepianów. Oczywiście warto zauważyć, że pianina mogą znacznie różnić się wagą, mino to nie zmienia to faktu, że do przetransportowania tego sprzętu muzycznego koniecznych jest przynajmniej czterech silnych mężczyzn. Dużo zależy też od samych warunków transportowych – szerokości klatki, piętra, wielkości pomieszczeń i szerokości futryn. Niestety niewiele jest na rynku firm, które potrafią profesjonalnie i bez komplikacji wykonać tą usługę.

Często nie można też wiarygodnie sprawdzić kompetencji firmy transportowej zanim przekonamy się na własnej skórze, czy pracownicy owej firmy naprawdę potrafią transportować sprzęt muzyczny. Miejmy jednak nadzieję, że sytuacja wkrótce ulegnie zianie – w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku powstanie więcej firmy specjalizujących się w przewozie sprzętu muzycznego i ponadgabarytowego.