Specjalizacja a transport pianin


Niewiele firm transportowych i przeprowadzkowych na rynku polskim specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Zazwyczaj są to mikro i małe firmy zorganizowane w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Zatrudniają od trzech do sześciu osób, a ich siedziba mieści się w domu właściciela firmy. Zakres usług wykonywanych przez taką firmę jest bardzo duży – począwszy od przewozu pojedynczych mebli ze sklepów do mieszkania klienta, po standardowe przeprowadzki, kończąc na likwidacji mieszkań i przewożeniu sprzętu ponadgabarytowego, takiego jak sejfy czy szafy serwerowe.

Specjalizacja a transport pianin

Dlatego też klientom, którzy chcą wykonać specjalistyczna usługę często nie potrafią dokładnie określić jakie kompetencje ma dane firma w tym zakresie. To, że przedsiębiorstwo istnieje od dziesięciu lat a na swoim koncie ma liczne usługi przeprowadzkowe i cieszy się dużą renomą w tym zakresie wcale nie oznacza, że będzie w stanie prawidłowo przetransportować na przykład pianino.

Rodzaje specjalizacji

Specjalizacja firm przeprowadzkowych wydaje się więc być koniecznością nadchodzących czasów. O ile początkowo (w początkowej fazie rozwoju branży), jeszcze kilkanaście lat temu, była nie tylko zbędna, a wręcz niemożliwa do wprowadzenia przy zachowaniu pożądanego poziomu zysków, dziś rynek wymaga jej od przedsiębiorców.

Dawniej ludzie przeprowadzali się sporadycznie. Jeśli zmieniali miasto zamieszkania to przeważnie jedynie raz lub dwa razy w życiu. Nie było aż w takiej ilości i tak powszechnych dzisiaj sprzętów, maszyn i sejfów, których trzebaby od czasu do czasu przetransportować na przykład do nowej siedziby firmy. Dziś tempo życia jest zupełnie inne – wszystko zmienia się w zastraszająco szybko, a to w jakim miejscu mieszkamy zależy nie tylko od nas samych – również od pracy jaką wykonujemy i naszej sytuacji rodzinnej.

Rodzaje specjalizacji

Dlatego też klienci oczekują coraz usług bardziej dostosowanych do swoich potrzeb, często właśnie usług specjalistycznych. Dla laika każda przeprowadzka jest praktycznie taka sama – opiera się na zniesieniu mebla lub mebli z mieszkania do samochodu, zabezpieczeniu go na samochodzie, transporcie i wyniesieniu z samochodu do kolejnego miejsca, w którym owy sprzęt będzie się od teraz znajdował. Faktycznie może się tak wydawać.

Jeśli jednak bardziej zgłębimy temat specyfiki tej branży, z pewnością wyróżnimy podział na przeprowadzki krajowe i zagraniczne (tu można zaproponować podział na przeprowadzki na terenie Unii Europejskiej i poza jej obszary lub podział na przeprowadzki europejskie i światowe), przeprowadzki klientów indywidualnych oraz biur i instytucji, przewóz lekkiego sprzętu RTV i AGD oraz transport sprzętu muzycznego, w tym głównie pianin i fortepianów. Dana firma może zatem wybierać z wielu dziedzin specjalizacji.

Korzyści ze specjalizacji

Specjalizacja na konkretnej dziedzinie przeprowadzek nie oznacza jednak, że firma nie może wykonywać innych usług przeprowadzkowych. Dlatego korzyści są tu tak duże – klienci mogą od razu zidentyfikować markę i przypisać ją do konkretnego pakietu oferty, a firma nie traci potencjału rozwojowego i w razie problemów może zmienić profil specjalizacji.