Przewóz pianin na imprezy muzyczne


W Polsce odbywa się coraz więcej imprez muzycznych. Polacy doceniają dobrą muzykę, zwłaszcza jeśli jest grana na żywo. Prawdę mówiąc jest to bardzo logiczne założenie – jeśli już wybieram się na koncert ulubionego artysty to chcę nie tylko zobaczyć go na scenie, ale też posłuchać nowej aranżacji znanego utworu czy po prostu rozkoszować się muzyką graną na prawdziwych instrumentach.

Niedopuszczalne jest więc korzystanie nie tylko z playbacku (jeśli faktycznie taki proceder wyjdzie na jaw, gwiazda automatycznie traci uznanie w świecie muzycznym i wszelki autorytet) ale także z przygotowanych podkładów instrumentalnych i muzycznych. Muzyka grana na żywo w kameralnych przestrzeniach – niewielkich klubach czy klubokawiarniach jest tym, co obecnie przyciąga publiczność.

Problem ze sprzętem

I o ile faktycznie warto docenić walory instrumentów podczas koncertów na żywo, o tyle konieczność ich użycia rodzi jednej podstawowy problem – jak dany sprzęt przetransportować. Oczywiście nie jest to kwestia istotna w przypadku fletu, skrzypiec czy gitary, można także bez większych komplikacji przewieźć na przykład harfę, ale pianina i fortepiany powodują już poważne kłopoty transportowe i utrudnienia oraz wymaga dobrej organizacji logistycznej całego przedsięwzięcia.

Przeciętni słuchacze mogliby z pewnością stwierdzić, że przecież przewożenie pianina i fortepianu specjalnie na koncert nie jest wcale konieczne i że można skorzystać z mniejszego sprzętu, w dodatku składanego i niezwykle poręcznego – keyboardu. Muzyczni koneserzy i wykonawcy jednak zdecydowanie zaprzeczają możliwości zamiany pianina na elektroniczny keyboard bez uszczerbku na brzmieniu samej muzyki. Wolą dołożyć większych starań i w pełni usatysfakcjonować swoich fanów i słuchaczy.

Jak przetransportować pianino na koncert

Jeśli już na danym koncercie niezbędne jest pianino, istnieje kilka sposobów, by je zdobyć. Najmniej skomplikowanym jest wybranie miejsca, w którym już znajduje się pianino. Wtedy ewentualnie konieczne jest przeniesienie go z jednej sali do drugiej, co może wykonać ekipa przygotowująca scenografię i sprzęt na koncert.

Jak przetransportować pianino na koncert

Sytuacja komplikuje się jednak, gdy pianina w danym miejscu nie ma, a tak jest w większości niewielkich lokali, klubokawiarni i małych sal koncertowych. Wtedy konieczne jest skorzystanie z usług firmy transportowej i przedsiębiorstwa zajmującego się wypożyczaniem sprzętu muzycznego lub po prostu z usług szkoły muzycznej, która zgodzi się udostępnić posiadany przez siebie sprzęt na potrzeby jednego koncertu.

Skorzystanie z usług profesjonalnej ekipy transportowej jest o tyle bezpieczniejsze, że ekipa ta ponosi całą odpowiedzialność za prawidłowe wykonanie usługi i pełną satysfakcję klienta. Jednak wiąże się ze sporymi kosztami, które ostatecznie niestety musi ponieść sam słuchasz muzyki – bilety na koncert są droższe, gdyż do wynagrodzenia muzyka i jego ekipy oraz wynajęcia sali trzeba było doliczyć koszty wynajęcia i transportu sprzętu muzycznego, odpowiedniego zabezpieczenia owego sprzętu i ubezpieczenia na czas koncertu.