Jakich informacji muszę udzielić firmie transportowej?


Relacja klient – firma przeprowadzkowa opiera się na dużej dozie zaufania. Przede wszystkim powierzamy takowej firmie często cały dorobek swojego życia, niekiedy wynajmujemy ją do transportu drogich antyków, sprzętu muzycznego (pianin, fortepianów) czy kosztownego wyposażenie RTV i AGD. Musimy więc wierzyć, że nasz sprzęt nie zostanie zniszczony i że oddajemy go w dobre, sprawdzone ręce. Firmy przeprowadzkowe również powinny ufać swoim klientom, głównie jeśli chodzi i kwestie płatności, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą płatności przelewem. Dlatego też wzajemne zaufanie warto budować na dobrym przepływie informacji i przede wszystkim na pełnym poinformowaniu klienta prze firmę i na odwrót – firmę przez klienta.

Informacje ważne przy transporcie pianina

Informacje ważne przy transporcie pianina

W przypadku transportu pianina czy fortepianu, firma przeprowadzkowe lub transportowa która decyduje się na wykonanie takiej usługi powinna posiadać pewne szczegółowe informacje, które pozwolą jej nie tylko podać przybliżony, oszacowany koszt wykonania usługi, ale i przede wszystkim dobrze się do niej przygotować, zabrać niezbędny sprzęt i zaplanować całość realizacji.

Pierwszą podstawową informacją o którą powinna spytać osoba z firmy przeprowadzkowej, u której zamawiamy transport pianina jest rodzaj pianina, jaki klient posiada. Jeśli pytania to nie panie – musimy dobrze się zastanowić czy na pewno chcemy skorzystać z usług takiej firmy i czy jest ona w pełni profesjonalna. Jednak często pytanie o rodzaj pianina niewiele mówi jego posiadaczowi i nie wie on jak dokładnie powinien odpowiedzieć. Zdarza się zazwyczaj bowiem tak, że posiadamy jakieś pianino zupełnie nie zdając sobie sprawy z jego specyfiki – marki i kraju pochodzenia. Dlatego też pracownik musi koniecznie dopytać jak pianino wygląda i czy na jego obudowanie jest zaznaczona nazwa producenta – zazwyczaj nazwy wygrawerowane są nad klawiaturą, ewentualnie z prawej strony z boku. Po wyglądzie pianina – jego gabarytach i kolorze politury można wywnioskować czy mamy do czynienia ze stosunkowo lekkim i łatwym w transporcie pianinem polskim, czy z ciężkim pianinem niemieckim.

Jakich informacji muszę udzielić firmie transportowej?

Co zrobić z niepoinformowanym klientem

Może zdarzy ć się jednak sytuacja, w której klient zupełnie nie będzie miał pojęcia jakie pianino chce przetransportować i nie pomogą mu żadne nasze wskazówki – wielkość pianina może być bowiem rzeczą względną – dla jednego duże pianino wcale nie musi być duże (jeśli oczywiście nie mamy porównania i skali odniesienia). Nazwa producenta, szczególnie przy starych i zabytkowych instrumentach, może być wytarta i niemożliwa do odszyfrowania. Wtedy to przedstawiciel firmy transportowej ma trzy rozwiązania. Może okazać się bardziej uczcimy i przyjechać do klienta obejrzeć instrument, zanim poda ostateczną kwotę przeprowadzki (jest to rozwiązanie najlepsze, niestety jednak czasochłonne), może podać orientacyjną cenę w przybliżeniu, zaznaczając widełki od najniższej do najwyższej. Może też podać cenę wyjątkowo zawyżoną ryzykując, że klient zdecyduje się na skorzystanie z usług konkurencyjnej firmy tańszej. Ostatnie rozwiązanie jest korzystne dla firmy – bez względu na rodzaj pianina jej prowizja będzie odpowiednio wysoka.