Dostosowanie usługi transportu pianina do potrzeb klienta


Od firm w sektorze usług coraz częściej oczekuje się nie tyko świadczenia owych usług na odpowiednim poziomie i zgodnie z powszechnie przyjętymi europejskimi normami oraz standardami, ale i dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb klienta.

A jak wiadomo potrzeby te mogą być bardzo różne i zależne od wielu, pozycji zawodowej, doświadczenia i sytuacji rodzinnej. Nie da się ukryć, że młoda osoba zaraz po studiach, która dopiero rozpoczyna swoja karierę zawodową będzie oczekiwała czego innego, niż mężczyzna po czterdziestce, który osiągnął wysoką pozycję społeczną.

Dotyczy to praktycznie każdej dziedziny życia – począwszy od zwykłych zakupów spożywczych a skończywszy na marce i modelu samochodu. Dlatego więc powstają na przykład bardziej ekskluzywne supermarkety, które nie przypominają już dużej hali produkcyjnej i są alternatywą dla pospolitych supersamów– z gustownymi kafelkami i dużym asortymentem wyrobów, by wymagający klienci mogli w nich znaleźć wszystko to, czego im potrzeba.

Potrzeby klientów

O tym jak odmienne mogą być potrzeby klientów świadczyć może na przykład oferta firm ubezpieczeniowych – niektórzy chcą za ubezpieczenie zapłacić jak najmniej i wtedy wybierają najtańszy pakiet OC, innych stać na dodatkowe usługi – ubezpieczenie od kradzieży, a nawet bezpłatną pomoc w razie wypadku. I nawet ta dodatkowa usługa assistance może być jeszcze bardziej przystosowana do wymagań klienta – obejmować obszar jedynie jednego województwa, pięćdziesięciu kilometrów od miejsca zamieszkania lub nawet być dostępna w dowolnym miejscy Polski czy Europy.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku transportu pianina. Mniej zamożni klienci, którzy ten sprzęt muzyczny na przykład odziedziczyli po zmarłym członku rodziny (babci czy dziadku) i koniecznie chcą zabrać ze sobą w nowe miejsce zamieszkania z racji dużej wartości sentymentalnej zazwyczaj decydują się na transport we własnym zakresie.

Usługi transportowe

W tym celu wynajmują niewielki samochód z windą do podnoszenia ciężkiego sprzętu i zapraszają do pomocy znajomych czy kolegów z osiedla. Możliwe jest także wynajęcie samochodu z kierowcą, samochodu z kierowcą i ekipą oraz samej ekipy. Doświadczona i duża firma przeprowadzkowe, która wiele lat funkcjonuje na rynku, bez wątpienia świadczy różnorodny zakres usług w tym zakresie. Bo właśnie od jej elastyczności i umiejętności odpowiedzi na potrzeby i wymagania klientów zależy powodzenie przeprowadzkowego interesu.

Dlatego też coraz więcej firmy oferuje usługi podstawowe, które można rozbudować zależnie od własnych upodobań. Usługą podstawową w przypadku transportu pianina będzie zatem wynajęcie samochodu. Dodatkowo można zażyczyć sobie także kierowcę, ekipę, specjalistyczny sprzęt, dźwig do przetransportowania pianina oknem czy odpowiednie zabezpieczenie pianina w trakcie transportu. Usługą powiązaną może być tu na przykład sprzedawania pakietu przeprowadzkowego z usługą strojenia sprzętu muzycznego. Być może w przyszłości będzie to popularne połączenie, jednak jeszcze dziś nie jest oferowane.